Mitochondria ważne dla zdrowia

Mitochondria ważne dla zdrowia

Prowadząc badania, opracowując substancje mitochondrialne, w których jest witamina b complex, witamina k2, witamina b3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina d3, witamina c, witamina b12, glutation – poznaję sekret funkcjonowania naszego organizmu. Medycyna mitochondrialna od lat zajmuje się wpływem, jaki mają mitochondria na nasz organizm.

Kiedy zabraknie mitochondriów

Komórki mózgu, serca i siatkówki są dosłownie wypełnione mitochondriami, więc są pierwszymi, które są zagrożone, gdy masz mniej energii niż potrzebujesz lub gdy komórki te marnują energię, którą powinieneś wykorzystać. Najbardziej oczywistym powodem pogorszenia mitochondriów jest starzenie się. W wieku od trzydziestu do siedemdziesięciu lat mitochondria zmniejszają swoją produktywność o około 50 procent. Oznacza to, że osoba w wieku siedemdziesięciu lat otrzymuje średnio około połowy energii komórkowej w porównaniu do trzydziestolatka. Medycyna mitochondrialna ma istotne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka.

Niedobór składników pokarmowych

Mitochondria muszą być uzupełniane wysokiej jakości surowcami, aby mogły efektywnie wytwarzać energię i samodzielnie się naprawiać w przypadku uszkodzenia. Prawidłowe odżywianie jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na poprawę funkcji mitochondriów. Jeśli dasz ciału odpowiednie pożywienie, mitochondria ożyją, a ty wraz z nimi. Zatrucie rtęcią, problemy z wątrobą i fluor mogą obniżyć poziom hormonów tarczycy niezbędnych do utrzymania funkcjonowania i skuteczności mitochondriów. Wątroba przekształca T4, główny hormon tarczycy, w T3, który pomaga mitochondriom wytwarzać ATP. Jeśli wątroba nie działa tak, jak powinna, nie wytworzy wystarczającej ilości T3 do wydajnej produkcji energii.