Mitochondria i ich rola

Rola substancji mitochondrialnych

Mitochondria to obiekty w kształcie cygar wewnątrz komórek połączone podwójną błoną. Membrana wewnętrzna jest złożona i ciasno upakowana wewnątrz membrany zewnętrznej. Zwykła komórka ludzka zawiera od jednego do dwóch tysięcy mitochondriów.

Gdzie znajdują się mitochondria?

Komórki w tych częściach naszego ciała, które wymagają najwięcej energii – mózg, siatkówka i serce – każda zawiera około dziesięciu tysięcy mitochondriów. W przewodzie pokarmowym jest ich nawet więcej niż bakterii. W rzeczywistości cały układ oddechowy jest przeznaczony do dostarczania tlenu do mitochondriów i mogą one wytwarzać energię (ATP), która pozwala ci żyć. To zależy od mitochondriów, jak ciało reaguje na otaczający świat. Kiedy stają się bardziej skuteczne, twoje zdolności umysłowe rosną. Medycyna mitochondrialna zajmująca się wpływem mitochondriów na nasze życie wskazuje, że wszelkie patologie w tym obrębie skutkują poważnymi chorobami. Z tego powodu substancje mitochondrialne dostarczają do naszego organizmu takie substancje jak witamina b complex, witamina k2, witamina b3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina d3, witamina c, witamina b12, glutation. Celem wzmocnienia mitochondriów.

ATP – energia życia

Główną funkcją mitochondriów jest wydobywanie energii z pożywienia, łączenie jej z tlenem i synteza adenozyny kwasu trifosforowego. Prawie wszystkie nasze komórki potrzebują ATP do działania. Możesz przeżyć co najmniej trzy tygodnie bez jedzenia. Możesz przeżyć około trzech dni bez wody. Ale bez ATP umrzesz w ciągu kilku sekund.