Czym zajmuje się medycyna mitochondrialna?

Czym zajmuje się medycyna mitochondrialna?

Medycyna mitochondrialna jest nową dziedziną medycyny. W ostatnim czasie poświęca się jej dużo uwagi. Medycyna mitochondrialna może sprawić, że będziemy zdrowsi, że będziemy żyć dłużej. Mówiąc o medycynie mitochondrialnej nie można pominąć substancji mitochondrialnych. Substancje mitochondrialne utrzymują w dobrej kondycji mitochondria, a to od tego zależy nasze zdrowie.

Medycyna mitochondrialna – czym się zajmuje?

Medycyna mitochondrialna zainteresowała się mitochondriami. Są to mikroskopijnej wielkości struktury obecne w każdej komórce naszego ciała. Zajmują się one między innymi produkcją energii niezbędnej do ważnych procesów zachodzących w organizmie.

Znane substancje mitochondrialne

Obecnie znamy już kilka substancji o kluczowym znaczeniu dla mitochondriów. Substancje mitochondrialne zawarte są w żywności. Nasza dieta powinna składać się z produktów, w których zawarta jest witamina B3, witamina B12, witamina D3, witamina C, witamina K2. Niezwykle ważne dla mitochondriów są także takie substancje, jak glutation, koenzym Q10, l karnityna, kwas alfa liponowy. Bardzo często na skutek błędów żywieniowych mamy niedobór tych i innych substancji mitochondrialnych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po preparaty jak chrom w tabletkach czy mangan suplement. Preparatem, po który warto sięgnąć jest także witamina B complex.

Substancje mitochondrialne wpływają korzystnie na kondycję mitochondriów. Substancji mitochondrialnych dostarcza między innymi suplement diety witamina B complex. Warto zażywać także inne, na przykład mangan suplement.